Şuurlu Öğretmenler Derneği 2018 Öğder Yarışma

Şuurlu Öğretmenler Derneği 2018 Öğder Kısa Film Senaryo Yarışması Son Başvuru Tarihi 15 Mayıs 2018.Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Dengi Okul Mezunları Katılabilir. Yarışma Sonuçları 4 Haziran 2019 Saat 19:00’da ogder.org Adresinde İlan Edilecek.

Yarışma Konusu: Bağımlılıkla Mücadele

Konu Başta Ülkemiz Olmak Üzere Şuan Tüm Dünyanın Gündeminde Olan “Bağımlılıkla Mücadele” Sosyal Medya Bağımlılığından Uyuşturucu Ve Keyif Verici Maddelere, Spor Fanatizminden Sanal Oyun Bağımlılığına Her Türlü Bağımlılık Yarışmanın Kapsamına Girmektedir. Özellikle Bağımlılıkla Mücadelede Eğitimin Önemi Vurgulanacak Bir Bakış Açısını Gündeme Getirecek Filmlerin Oluşturulması Temel Hedeftir.
Konular
Bağımlılıkla Mücadele Eden Kişilerin Dramları
Bağımlılığın Sebepleri Ve Çözüm Yolları
İslam’a Göre Bağımlılığın Tedavi Yolları
Bu Konuları Kapsayan Kısa Film Senaryoları Drama Tarzında Yazılabilir.

Senaryolar Milli Ve Manevi Değerlerimizin Ruhuna Uygun Olmalıdır. Senaryolar En Fazla 10 Sayfadan Oluşmalıdır. Her Sayfanın 1,1,5 Dakika Uzunluğunda Kısa Filme Karşılık Geleceği Varsayılmaktadır.

Başvurular Öğ-Der Genel Merkezine Kapalı Zarflar İçinde Teslim Edilmelidir. Bir Kapalı Zarfın İçinde Yazarın Adı Soyadı, Adres, İletişim Bilgileri Yer Almalıdır. Bu Zarfın Üzerine Senaryo İçin Seçtiği Rumuz Yazılmalıdır. Rumuz 5 Karakterden Oluşmalı, Yazarın Özel İsmi Yada İşareti Olmamalıdır.
Senaryo 3 Kopya Olarak Zarf İçine Yerleştirilmelidir. Senaryoyla Birlikte Ayrı Bir Sayfa Olarak Film Öyküsü (Sinopsis) Dosyaya Eklenmelidir. Sinopsis Ve Senaryo Bir Cd’ye Aktarılarak Cd’nin Üzerine Sadece Rumuz Yazılmalıdır. Senaryoların Her Sayfasının Sağ Üst Köşesinde Yazarın Seçtiği Rumuz Bulunmalıdır.

Yarışma Başvuruları Adrese Elden Yada Kurye / Posta Yoluyla Yapılabilir.
Yarışmaya Katılımcılar En Fazla 3 Senaryo İle Katılabilir. Birden Fazla Senaryo İle Katılanlar Her Bir Senaryo İçin Ayrı Bir Rumuz Ve Zarf Kullanmalıdır.

Yarışma Başvuru Adresi:
Öğ-Der Şuurlu Öğretmenler Derneği
Adres: Ziyabey Caddesi 1420 Sokak No: 2/1 Balgat Ankara

Yarışma Ödülleri:
Birinciye 3 Bin Türk Lirası, Milli Şuur Dergisi 1 Yıllık Abonelik Ve Birincilik Sertifikası.
İkinciye 2 Bin Türk Lirası, Milli Şuur Dergisi 1 Yıllık Abonelik Ve İkincilik Sertifikası.
Üçüncüye Bin Türk Lirası, Milli Şuur Dergisi 1 Yıllık Abonelik Ve Üçüncülük Sertifikası.
2 Adet Mansiyon Ödülü, Her Mansiyon Ödülü Kazanana 500 Türk Lirası, Milli Şuur Dergisi 1 Yıllık Abonelik Ve Mansiyon Sertifikası.
Ödül Töreni 9 Haziran 2018 Tarihinde Ankara’da Yapılacak.

2018 Öğder Kısa Film Senaryo Yarışması

 

Bir cevap yazın